Лірика єврейської жінки: МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» відкриває поетичні таланти

Що виражає почуття і емоції людини? Зачаровують статуї, величне зодчество, розкішні картини, шедеври ювелірного мистецтва ... Але що живе крізь покоління? Що справді безсмертне? Звичайно ж, література - казки, історії, розповіді та поезія. Рими геніальних поетів, створені сторіччя тому, знову і знову з захватом натхненно читають люди різного віку! Зі століття в століття нетлінними залишаються твори майстрів слова. Тому МБФ «Єврейський Хесед« Бней Азріель »вирішив дати можливість розкритися талантам своїх підопічних і організував літературний конкурс, на який наші клієнти надсилають свої твори. Час покаже, що з написаного геніально, а що лише яскравою іскрою блисне в неземному повітрі Поезії, - як сказав поет «У зоряному небі знайти непросто, де ховається зв'язок часів. У людини вселилися зірки, щоб до зірок прагнув він». І одним з таких талановитих людей є наша підопічна Олександра Михайлівна Мошковіч.

Сашенька Мошковіч народилася в 1946-му році. Почала писати вірші в юному віці: серце молодої дівчини чуйно відгукувалося як на прекрасні весняні дні, дихаючі теплом, так і на нагальні проблеми життя. Ось рядки, в яких злилися воєдино романтика і максималізм юності:

Не стреляйте в звезду, берегите от стрел.
Это чью-то мечту взяли вы на прицел.
Это чей-то огонь ты убьешь голубой,  
Паутинную бронь пробивая стрелой.
Если б только звезда вам ответить смогла,
То она бы тогда лук дугой подняла…
Вот созвездье Стрельца в чью-то целится грудь, -
Нет убийствам конца: весь в крови млечный путь.
Задышал тяжело небосвод от смертей.
В черном небе нет звезд, на земле нет людей.
Завещаю тому, кто в боях уцелел – не стреляйте в звезду!
Берегите от стрел…

Йшов час. Олександра закінчила Четверте медичне училище в Києві, а пізніше отримала вищу педагогічну освіту за спеціальністю «логопед» і закінчила факультет педіатрії медичного інституту. Щоденні турботи, сімейне життя, радості і печалі поглинули творчу енергію Олександри - вірші вона писати перестала, віддаючи всю себе єдиному синові, коханому чоловікові, дорогим пацієнтам ...

Життя кожної людини - це мозаїка, що складається з подій. Чудово, коли ці події радісні і приносять нам щастя. Але сумних подій не вдалося уникнути нікому в світі. Олександра, на жаль, не стала винятком: після виходу на пенсію їй і чоловікові були поставлені страшні діагнози - онкологія ... Вони пережили не одну операцію. Але вони були разом, люблячи і підтримуючи один одного. Однак в будинок Олександри прийшло горе - чоловіка не стало. Втрата коханої людини стала настільки страшним стресом для цієї тендітної, чуттєвої жінки, що свою тугу, сльози і відчай вона стала висловлювати в рядках. Так, до Олександри повернувся талант поета. Через деякий час, зустрівши в стінах нашого Хеседу таке ж самотнє серце і розуміє душу, Олександра написала:

Мы встретились с тобой немолодыми.
Два одиноко бьющихся сердца.
Нам показалось – молодость вернулась,
Но ошибаться в возрасте нельзя.
Хотелось видеть в новом человеке
Знакомые, любимые черты,
Но сердцу не прикажешь, не обманешь –
Тоска неприглушенная в груди…

Відкриваючи своє серце слухачам, Олександра Мошковіч веде щирий діалог, який чіпає наші душі, викликаючи спогади про свої власні переживання, враження, симпатіях. Адже не дарма улюбленим поетом талановитої єврейської жінки був і залишається Сергій Єсенін! Можливо, тому прості, але душевні слова віршів Олександри близькі багатьом з нас, хто в рутинного життя ховає свої сподівання:

Мы летом жаждем снег, зимой нужны нам розы.
А там, где ищем смех, порой находим слезы.
Боимся мы любви, наивности признаний –
Нам легче пережить всю горечь расставаний.
Все суета сует, и мы за суетою…

Нині Олександра Михайлівна - інвалід 2-ї групи. І кожен похід в онкоцентр для неї як зустріч з долею ... Кожен раз, не почувши бентежний поганих новин від лікаря, Олександра виходить з лікарні, піднімає обличчя до неба і вимовляє: «Спасибі тобі, Боженька!». І, хоча їй досить складно виживати після ампутації частини внутрішніх органів, шукаючи можливість купувати медичні препарати в нинішніх економічних умовах, Олександра неймовірний оптиміст: коли спілкуєшся з цією дивовижною жінкою, то здається, що повітря наповнене теплом, навесні і сонячними променями!

Вся наша велика сім'я Хеседу від щирого серця бажає Олександрі Мошкевіч енергії, здоров'я, радісних моментів життя і натхнення! Нехай літературне життя поетеси сяє новими гранями і радує всіх шанувальників єврейського поетичного таланту.

Читай також

Архів