Проект Збереження пам'яті

 Хвороба Альцгеймера, при якій поступово слабшає мозок і пропадає пам'ять, неминуче веде до проблем із соціальною адаптацією літньої людини. Захворювання вражає людей поза прямого зв'язку з їх освітою і рівнем життя. Серед відомих людей, схильних до хвороби Альцгеймера - Папа Римський Іоанн Павло II, 40-й президент США Рональд Рейган, прем'єр-міністри Великобританії Гарольд Вільсон і Маргарет Тетчер, прем'єр-міністр Іспанії Адольфо Суарес, письменники Айріс Мердок і Террі Пратчетт, актори Шон Коннері, Пітер Фальк та Анні Жирардо і багато інших.

Рання стадія захворювання часто проходить непомітно. Як правило, друзі і родичі хворого, стикаючись з симптомами, приймають їх за нормальний процес старіння. Однак, хвороба прогресує, і проблеми стають не тільки більш очевидним, але й відчутніше - і для самої людини, і для оточуючих. Як же допомогти потрапив у біду? Як підтримати тих, хто доглядає за близькою людиною? Як навчитися соціально виживати з таким важким захворюванням?

Вирішенню цих проблем сприяє проект «Програма збереження пам'яті». Ось що розповідає про аспекти його реалізації Марина Орепер, фахівець із соціальної роботи - координатор Програми: «Наші патронажні співробітники - справжні професіонали, які пройшли спеціальну підготовку по догляду за такими хворими. Раз на тиждень вони проводять двогодинні індивідуальні заняття. І в міру проведення занять у них виникла потреба обмінятися досвідом, розповісти про свої відчуття, поділитися знахідками та ідеями. Так виникла ідея зустрічі патронажних працівників Хеседу. Згодом наші зустрічі стали доброю традицією і невід'ємною частиною проекту. Однак, справедливо буде сказати і про те, що найважчий тягар несе сім'я людини з деменцією. Організація життя сім'ї, в якій живе така людина, призводить до частих емоційних стресів. Але ж ця людина така дорога своїм близьким! Тому, для догляду за нею необхідні не тільки певні знання і навички, а й психологічна готовність до нового способу життя. Ось чому так потрібно  поділитися своїми емоціями та почуттями з тими, хто їх зрозуміє! »

Так виникла ідея спілкування і взаємопідтримки родичів в формі дружніх зустрічей в Хеседі. Ці заходи дають приголомшливу енергію тим, хто доглядає за своїми близькими. Родичі можуть поділитися тим сокровенним, про що неможливо розповісти людям, далеким від розуміння суті проблеми. І, звичайно ж, отримати позитивні емоції: воістину, біда, розділена між друзями, вже не біда. І що з цим можна і потрібно жити далі.

Четвертий блок Програми збереження пам'яті - унікальне «кафе «Яхад».

«Яхад» - значить «разом». Саме так вирішили назвати свої зустрічі підопічні, їхні родичі та патронажні працівники. Кафе працює вже третій рік, а Марина з щирим задоволенням зустрічає всіх учасників. У затишній кімнаті і в дружній атмосфері за чашкою смачного чаю або кави в неспішній розмові учасники зустрічі обмінюються своїми новинами, а після займаються спільною творчістю - малюванням, рукоділлям, створенням колажів. Кожна зустріч цікава по своєму, але незаперечно одне, - настрій у всіх під час і після заходів просто чудовий! І позитивні емоції дають той важливий імпульс, завдяки якому у людей з'являється бажання жити далі і разом долати негаразди. Чи не саме це для себе повинна усвідомити людина в той момент, коли стикається з  непереборними труднощами? А ми щасливі за тих, хто усвідомлює власну цінність і важливість для суспільства, навчаючись радіти сьогоденню й приймати реальний світ.