Долаємо соціальну ізоляцію талановитої єврейської поетеси

 

   зібрано 3700 грн

   залишилось зібрати 0 грн

Культура, мистецтво, освіта і виховання – найважливіші цінності у житті єврейської громади. Їх дбайливо передають з покоління у покоління, ними з радістю і гордістю діляться з кожним, хто бажає вчитися, їх з готовністю і вдячністю приймають. І усе це – нерозривний ланцюг повного і насиченого життя духовно та інтелектуально багатої людини. Однак, рано чи пізно цей ланцюг розривається. І його втрата найбільше болить тому, у кого лишається багато душевних скарбів, знань та емоцій, якими не встиг поділитися. так сталося і з підопічною МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» Діною Борщевською.

Усе своє життя Діна Мойсеївна намагалася пізнати щось нове, цікаве для неї. Після виходу на пенсію, з 1986 р., вона працювала екскурсоводом у Київському бюро подорожей та екскурсій. Одночасно вступила до коледжу єврейських дисциплін при Вааді, і, після його закінчення, працювала в Університеті духовного спадку (керівник – рабин Міхаель Гитик). З 1991 р. працювала в Інституті Вивчення Юдаїзму країн СНД під керівництвом Адіна Штейнзальца. Входила до Методичної Ради. Тричі була направлена у тримісячні відрядження до Ізраїлю на навчання за програмою «Мельтон». А з 2003 по 2010 роки працювала тьютором відкритого університету Ізраїлю, викладала іврит та історію єврейського народу.

Упродовж усього життя Діна Мойсеївна не припиняла писати вірші і картини. Накопичивши незначні кошти зі своєї маленької пенсії, видала дві книги своїх віршів. На сьогоднішній день Діна Мойсеївна – інвалід 2 групи. Їй складно виходити з дому, проте вона продовжує писати вірші, малює картини, які вона могла б виставляти через Інтернет, отримуючи зворотній зв'язок, такий важливий для творчої особистості. Видавати свої вірші їй матеріально складно. Діна Мойсеївна спроможна опанувати роботу на планшеті, підключити за власний рахунок інтернет, але самостійно придбати гаджет довгий час було лише мрією для поетеси.

І ви лише уявіть собі, яким щирим та всеохоплюючим було щастя цієї талановитої жінки, коли вона дізналася, що вдалося зібрати потрібну суму – 3700грн. – і придбати такий необхідний планшет. Допомогти Діні Мойсеївні вдалося завдяки благодійним виставкам, що проходять у київському Хеседі у рамках Єврейського Арт Хабу. І сьогодні ми приєднуємося до слів вдячності Діни Борщевської та висловлюємо щиру подяку кожному, хто допоміг здійснити мрію цієї талановитої жінки. Хай ваше добро повертається до вас і примножується!