Рош ха-Шана: 18 - 20 вересня 2020 року

 Рош ха-Шана - день, з якого починається відлік єврейського нового року. Це свято для всіх іудеїв, який відзначається нами в честь створення світу і приходиться на 1-2 день місяця тишрей.

Вважається, що в цей день визначаються долі і події всього наступного року. Це час, коли Всевишній вершить суд над людьми.

У синагогах обов'язково кілька разів сурмлять в шофар (порожнистий баранячий ріг), таким чином закликаючи до переосмислення своїх вчинків, покаяння, доброті помислів. Це звернення не тільки до слуху, а й до серця кожного. Саме слово шофар походить від слів «виправлення, поліпшення».

Традиційно святкування пов'язане з привітаннями рідних, побажаннями добра, молитвами про благополуччя, подарунками, багатими сімейними застіллями. У ці дні прийнято носити білий одяг, що символізують справжню душевну чистоту.

У цьому році за світським календарем єврейський новий  5781-й рік святкується з вечора 18 вересня та до вечора 20 вересня. Напередодні цього свята ми вітаємо кожного єврея та бажаємо солодкого й щасливого року! Шана това у -метука!