Міжнародна практична конференція з питань деменції в МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель»

«Ми – не чарівники, але з нами легше!»

Під таким неофіційним девізом пройшла перша в Україні міжнародна практична конференція з питань деменції, організована МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» разом з британською громадською організацією WJR та за підтримки Київської місської державної адміністрації. За словами Бет Саффер, представника британської організації, це перша для WJR подія такого масштабу, нічого подібного вони не зустрічали у жодній з країн, з якими співпрацюють.

Отже, міжнародна практична конференція «актуальні питання деменції у ХХІ столітті: зарубіжний та вітчизняний досвід» відбувалася у Великій конференц-залі НАНУ упродовж двох днів і зібрала понад 260 спеціалістів з восьми країн світу. Учасниками події стали спеціалісти соціальної сфери з державних закладів, громадських та комерційних організацій України; представники єврейських благодійних фондів України та закордонних громадських благодійних організацій. І кожен з наших гостей приніс з собою частинку власного досвіду, душі і щирої впевненості у тому, що допомагати людям з деменцією не лише можливо, але й необхідно!

Упродовж двох днів роботи конференції зовнішньому спостерігачеві могло здатися, що її учасникам не потрібні ні перерви, ні обіди, ні, навіть, сон – так активно, жваво і захоплено спеціалісти ділилися власними досягненнями та переймали досвід колег. «Ми – не чарівники, але з нами легше!» – ця фраза, що пролунала в одній з перших пленарних доповідей, стала лейтмотивом усієї конференції.

Пленарні засідання, панельні дискусії, секційні засідання і майстер-класи: усе це органічно перетікало одне в інше, даючи можливість гостям МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» слухати і чути один одного. А родзинкою конференції стали майстер-класи, проведені соціальними робітниками київського Хеседу, практиками, для яких кожен прийом і кожна вправа – це особистий досвід проб та помилок, це історії успіху і гіркі сльози розчарування. І кожна презентація знайшла відгук в умах і душах слухачів. У них не було фальші, бундючності та зверхності, вони були сповнені життя у всіх його барвах: від яскравих, веселих, життєствердних, до похмурих, темних і навіть чорних – усе було по-справжньому.

МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» вдячний партнерам та співорганізаторам, зарубіжним гостям і усім учасникам конференції за те, що знайшли можливість приєднатися до події і виявили бажання спільно працювати над вирішенням актуальних питань деменції вже сьогодні.

Читай також

Архів