Вивчаємо єврейські традиції у МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель»

Розмови про важливе, про цінне і значиме – це завжди відповідально і серйозно – так ми звикли думати з дитинства. А якщо спробувати по-іншому? Що, коли розповідати про традиції можна легко і невимушено? Раптом щоденні або святкові обряди і ритуали стануть зрозумілішими, якщо про них заспівають або станцюють? І, власне, хто сказав, що про кошерне харчування не можна складати вірші для зручності розуміння і запам’ятовування?!

Усю цю сукупність запитань порушила у своїй лекції Марина Задова, яка розповідала підопічним МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» про правила кашруту у період святкування Песаха. Демонструючи жартівливі, з першого погляду сюжети, лектор умудрилася торкнутися дуже важливих питань, що стосуються поведінки, харчування та самого святкування Песаха у різних громадах.

Так підопічні київського Хеседу дізналися, на скільки можуть відрізнятися традиції Песаха у євреїв різних країн, регіонів або ж навіть громад у межах одного міста. І, найважливіше, присутні зрозуміли, що відмінності у правилах і нормах – це дуже часто результат історичного розвитку, зміни зовнішніх умов і способу життя громади, а не відмова від заповідей Тори. Адже усі способи та варіанти святкування, на скільки б відмінними вони не були зовні, закликають євреїв усього світу радіти позбавленню, насолоджуватися свободою і відчути свою співпричетність з єдиним великим народом Ізраїлю.

Наша весела зустріч, сповнена глибоким змістом, непомітно підійшла до завершення, а дискусії та обговорення питань культури і традицій ще довго займали уми і серця вдячних підопічних МБФ «Єврейський Хесед «Бней Азріель» – євреїв Києва і Київської області, – які відвідали лекцію.

Читай також

Архів